Przejdź do treści

MEDIA

ARTYKUŁY

Zapraszamy Cię do lektury artykułów mojego autorstwa:

zab.erekcji

Mimo, że ED (Erectile Disfunction – zaburzenie erekcji) bezpośrednio dotyczy męskiego funkcjonowania, to jednak problem ten dotyka również ich seksualnych partnerek.
<<< więcej

omurden-cengiz-lnEtS2RnS4A-unsplash-1024x683

Odmowa współżycia – jeden z najczęściej pojawiających się problemów dotyczących życia seksualnego par. Zamiatany pod dywan, wybucha co jakiś czas ze zdwojoną siłą, trzymając mnóstwo par w relacyjnym klinczu.
<<< więcej

przyjemnosc-seksualna-1024x683

Biblijne rozumienie przyjemności seksualnej wolne jest od poczucia winy czy lęku. Doświadczenie seksualnej przyjemności nie tylko wpisane jest w akt małżeński, ale odpowiednio przeżywane staje się ważnym elementem więziotwórczym
<<< więcej

isi-parente-NONCz9w8X3Y-unsplash-1024x683

Mężczyźni częściej niż kobiety wyobrażają sobie, że podejmują jakieś działanie wobec swojej partnerki, natomiast w przypadku fantazji kobiet, to partner podejmuje działanie wobec nich. Fantazje erotyczne – bo o nich mowa – są normalnym i naturalnym fenomenem psychiki, czymś, co składa się na naszą seksualność
<<< więcej

michael-prewett-CrbI6xF1vtA-unsplash-1024x683

Seksuologowie mający duże doświadczenie w terapii par zgodnie twierdzą, że jednym z najczęściej spotykanych problemów w dziedzinie seksu małżeńskiego, to różnica w poziomie potrzeb seksualnych. Lektura poniższego tekstu rzuca nieco światła na tą sprawę i daje nadzieję!
<<< więcej

co o seksie mówi Biblia

Większość osób aktywnych seksualnie w bardzo konkretny sposób przeżywa współżycie intymne. Styl współżycia zdeterminowany jest określonymi czynnikami. Są to głównie: sposób wychowania, indywidualne cechy osobowości, przeżywanie religijności itp. Sprawdź czy któryś z tych stylów przeżywania seksu pasuje do Ciebie!
<<< więcej

erekcja

Obok zaburzeń erekcji, EP (Ejaculatio Praecox – wytrysk przedwczesny) jest najczęstszym zaburzeniem męskiego funkcjonowania seksualnego.
<<< więcej

egoizm-seksualny-1024x683

Prawdopodobnie większość ludzi, zwłaszcza wierzących, postrzega postawę egoistyczną jednoznacznie negatywnie. Egoizm (z łac. ego – „ja”) to „postawa życiowa nacechowana dbałością, wyłącznie lub przede wszystkim, o własne dobro”(encyklopedia PWN).
<<< więcej

noc-poslubna.Piriankov

Pojęcia „poczucie winy” i poczucie wstydu” używa się zamiennie. Jednak pomiędzy tymi dwoma rodzajami przeżyć istnieją znaczące różnice. Wstyd a poczucie winy
<<< więcej

dotyk-najlepsza-droga-dobrego-seksu

Dotyk to najbardziej niedoceniony ze zmysłów – tak twierdzi dr Neel Burton, psychiatra. Ta sytuacja może wypływać z wielu czynników, wśród nich afery związane z nadużyciami seksualnymi ostatnich lat wydają się wpływać na postrzeganie dotyku jako czynności „podejrzanej” lub wręcz „niebezpiecznej”.
<<< więcej

tani-eisenstein-Jqk9QJgmH0Q-unsplash

Badania i praktyka terapeutyczna znanego amerykańskiego psychologa klinicznego i seksuologa, Davida Schnarcha pokazała, że ten – wydawałoby się, banalny gest, został niejako na nowo odkryty. Jego twórca po wielu latach odnajduje w nim coraz to nowe znaczenia i funkcje w terapii par. Mowa o przytulaniu!
<<< więcej

UDOSTĘPNIJ:

Strona w budowie